Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Menu

 

Współpraca

Banner Banner

 

2014-01-24

Sejm przyjął ustawę o L-4

 

Sejm przyjął w piątek ustawę  zmniejszającą o 20 proc. chorobowe dla mundurowych. Za było 271 posłów, przeciw 173. Nowe regulacje zakładają m.in.  utrzymanie pełnej stawki, jeśli choroba będzie wynikała z pełnienia służby.


Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zapowiedziała, że zaskarży ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. W odpowiedzi na ten projekt, Federacja chce przygotować obywatelski projekt ustawy zakładającej wprowadzenie płatnych nadgodzin oraz ekwiwalentu za służbę pełnioną w nocy i dni ustawowo wolne od pracy.

 

Dotychczas pracownicy służb mundurowych, a więc m.in. żołnierze, policjanci, strażacy czy straż graniczna, mieli prawo do pełnego wynagrodzenia za czas choroby. Z inicjatywą zmian wyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, któremu podlega większość mundurowych.  W tych służbach problem "lewych" zwolnień był największy. Dlatego resort opracował projekt ustawy zrównujący system mundurowy z powszechnym.  Do tego pakietu dołączono żołnierzy, pomimo negatywnego stanowiska Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych WP.

 

Nowe regulacje  rząd przyjął w maju 2013 r.. Według rządu zasiłki chorobowe funkcjonariuszy na poziomie 100 proc. wynagrodzenia to sztywny i nieuzasadniony przywilej, który często prowadzi do nadużywania zwolnień lekarskich, stąd propozycja obniżenia ich.

 


W sierpniu w Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne w tej sprawie, które praktycznie niczego nowego nie wniosło.  Projekt krytykuje Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych, w tym również ZG NSZZ Policji.   Związkowcy twierdzą, że jest on niesprawiedliwy i krzywdzący dla żołnierzy i funkcjonariuszy. W ocenie związkowców próba wprowadzenia tych rozwiązań, bez jednoczesnego uregulowania kwestii płatnych nadgodzin oraz gratyfikacji za służbę pełnioną w nocy, w niedzielę i w święta jest "niedopuszczalna i godzi w interes funkcjonariuszy".

 W myśl projektu środki finansowe pozyskane z ograniczenia uposażeń mają być w całości przeznaczane na fundusz nagród i zapomóg dla wykonujących zadania służbowe w zastępstwie nieobecnych w pracy. Jednocześnie obniżenie uposażenia z powodu zwolnienia lekarskiego nie będzie podstawą do zmniejszenia wysokości innych świadczeń pieniężnych związanych ze służbą oraz naliczenia świadczeń emerytalnych i rentowych.Jednocześnie posłowie poparli i rozszerzyli katalog urlopów i zwolnień, za które funkcjonariusze i żołnierze dostają wynagrodzenie. Pełne wynagrodzenie będzie przysługiwało, gdy choroba będzie wynikiem np. wypadku podczas służby, w drodze do i z miejsca pełnienia służby, choroby zawodowej, choroby w czasie ciąży, sytuacji poddania się badaniom lekarskim koniecznym dla dawców komórek, tkanek i narządów.

 

Projekt zakłada też, że lekarze orzecznicy ZUS będą zobowiązani do kontrolowania prawidłowości wystawiania zaświadczeń lekarskich funkcjonariuszom i żołnierzom. Przewiduje też możliwość kontrolowania prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego.

 

Po roku, szefowie MSW i MON mają przedstawić Sejmowi raport z realizacji tego ustawy, która wejdzie w życie  po 30 dniach od następnego miesiąca, w którym zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw.  Teraz zmianami  w ustawie zajmie się Senat, a ponadto nowe regulacje musi jeszcze podpisać Prezydent RP.Ry

 

 

 

 

 

drukujKomentujący: gość data: 2015-02-14 | 19:52
Komentarz:
cywile za przebywanie na długotrwałym zwolnieniu pow.30 dni mają płacone 100% przez ZUS a nasze służby są walone w dupsko nagrody uznaniowe są przyznawane byle komu w zależności od humoru dowódcy niejednokrotnie sami sobie przyznają
Komentujący: data: 2014-02-03 | 23:16
Komentarz:
Przepraszam za błędny ort ale tak jest jak się pisze szybko i do tego s tel bo w pracy mam czas ;-) jak każdy z nas. Jak ktoś wie coś ięcej niech naskrobie ;-)
Komentujący: data: 2014-02-03 | 23:05
Komentarz:
http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/planowane,1.html Tempo niezłe pocztajcie kiedy senat więc nie od huty a od marca lub kwietnia
Komentujący: data: 2014-02-03 | 22:57
Komentarz:
Skąd te info i od kiedy obowiązuje...
Komentujący: data: 2014-02-03 | 16:18
Komentarz:
Jak zagłosuje na POrypanych to się zdziwią. Każda partia lepsza od nich.
Komentujący: data: 2014-01-31 | 23:22
Komentarz:
Art. 108. 1. Policjantowi przysługują następujące świadczenia pieniężne: 4) dodatkowe wynagrodzenie za wykonywanie zleconych zadań wykraczających poza obowiązki służbowe; Tak tu wylewają żale stróże prawa ciekawe co autor powyższego punktu miał na myśli? Macie związki zawodowe, które nic nie są warte. Zaskakuje mnie to,że patologia w policji odbija się na żołnierzach oraz innych mundurowych.Przykład L-4.Panowie związkowcy(chyba można tak ich nazwać) weźcie się do roboty a nie myślcie tylko o awansach i stołeczkach.Tak na koniec do pana komentującego bb słuszne stwierdzenie-bo pałą nie przysługuje.
Komentujący: Marky data: 2014-01-31 | 05:38
Komentarz:
Prawda jest taka że zgadzam się w pełni. W CSSP Koszalin to nawet amnestię ogłosili rok temu dla chorych na Boże Narodzenie, bo słuszni sprawie nie mogli być nagradzani ni i im wyrównali za cały rok kosztem "kretynów" którzy nie ściemniają (bo tak o nich myślą "chorzy").
Komentujący: ha..... data: 2014-01-30 | 18:33
Komentarz:
"W myśl projektu środki finansowe pozyskane z ograniczenia uposażeń mają być w całości przeznaczane na fundusz nagród i zapomóg dla wykonujących zadania służbowe w zastępstwie nieobecnych w pracy." - jak zwykle Tusk nas okłamał. Obiecywał że, pieniądze zabrane chorym żołnierzom będą płacone osobom, które będą je zastępować.Jak znam życie pieniądze zebrane z zwolnień lekarskich trafią do funduszu nagrodowego czyli do naszych przełożonych, a obecne pieniądze, które tworzyły fundusz nagrodowy do kieszeni polityków. A my do roboty ku chwale ojczyzny.
Komentujący: ET data: 2014-01-29 | 20:05
Komentarz:
`mam to za sobą - dopiero po 22 latach? Ja to wiem po 6...
Komentujący: do bb data: 2014-01-29 | 15:39
Komentarz:
bo pałą nie przysługuje
Komentujący: bb data: 2014-01-29 | 11:40
Komentarz:
Odebrać odprawy mieszkaniowe,dlaczego żaden policjant nie dostaje takich odpraw po 200 tyś.
Komentujący: data: 2014-01-28 | 18:11
Komentarz:
"likwidację odprawy mieszkaniowej" pewnie bo Ci nie przysługuje , więc się nie wypowiadaj a może ją wziąłeś ??? Cwaniaczek
Komentujący: do cywil data: 2014-01-28 | 12:46
Komentarz:
też jestem za znacznym podniesieniem uposażeń i w zamian za likwidację odrębnego systemu emerytalnego (emerytura 67 lat zależna od odłożonego kapitału),likwidację odprawy mieszkaniowej (mieszkanie tylko na czas służby), likwidacja 30% wysługi, odprawa na odejście do 3 średnich krajowych (nie ja teraz do 6 pensji) i temu podobne.
Komentujący: cywil data: 2014-01-28 | 12:19
Komentarz:
PANOWIE SŁUCHAJCIE UWAŻNIE! PIS JEST JAK NAJBARDZIEJ ZA PODNIESIENIEM UPOSAŻEŃ ŻOŁNIERZY I TO ZNACZNIE (ALE TUTAJ MA OCZYWIŚCIE SWÓJ CEL-STWORZENIE PAŃSTWA POLICYJNEGO, PRZEŚLADOWCZEGO JAK NA BIAŁORUSI)I OCZYWIŚCIE NIC ZA DARMO, PONIEWAŻ MA BYĆ TO KOSZTEM LIKWIDACJI WIĘKSZOŚCI PRZYWILEJII !!! DLATEGO WARTO SIĘ CZASAMI ZASTANOWIĆ CO JEST LEPSZE?
Komentujący: arek data: 2014-01-28 | 11:24
Komentarz:
panie emeryt no rzeczywiscie jestes pan z technika troche do tyłu. W dzisiejszych czasach kazdy ma dostep do internetu bez wzgledu na to czy sa to godziny słuzbowe czy nie. spytaj pan wnuka to ci powie.
Komentujący: p14 data: 2014-01-28 | 09:18
Komentarz:
Urlop też powinni zrównać z cywilnym - mam nadzieje, że taki będzie następny krok rządu. To przesada żeby żołnierz siedział 2 miesiące - 41 dni roboczych w roku na urlopie.
Komentujący: mam to za sobą data: 2014-01-28 | 06:49
Komentarz:
Bardzo łatwo wami sterowac dzieciaki. Wypominacie (podoficer oficerowi, liniowiec temu w sztabie), a rządzącym w to graj. Po 22 latach służby stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że większość żołnierzy to banda zawistnych dzieciaków, gotowych za kilka złotówek lub awans podpierdolić najlepszego kumpla.
Komentujący: John data: 2014-01-27 | 20:30
Komentarz:
I dziwimy się, że wszyscy robią nas w Karola
Komentujący: John data: 2014-01-27 | 20:26
Komentarz:
Nie o to chodzi. Rzecz w tym, że jesteś kolejnym emerytem, który s..... we własne gniazdo. Zresztą szkoda słów.
Komentujący: emeryt data: 2014-01-27 | 19:50
Komentarz:
ha ha ha wiedziałem,że zaboli...dobrze wiesz John ze pracujacy oficer to wyłacznie mlody podporucznik....zobacz ile wpisów wykonano tu w godzinach słuzbowych...jak myslisz podoficerowie maja dostep do netu w jednostkach?...jak tak do duzo sie zminiło...a piszac o pracy w kadrach (6 lat na 22)chcialem pokazac ze wiedze o tym i nie tylko temacie posiadam.....
Komentujący: John data: 2014-01-27 | 19:36
Komentarz:
Emeryt przestań sobie oficerami gębę wycierać. Odpoczywaj i wspominaj chwile chwały w czasie służby w KADRACH
Komentujący: emeryt data: 2014-01-27 | 18:28
Komentarz:
po co ten krzyk??Panowie popatrzcie w lustra sam 6 lat temu przed odejsciem na emke bylem 5 mscy na zwolnieniu(tyle ze po wypadku w służbie),ja podoficer tylko dlatego ze pracowalem w kadrach,nie znalem oficera,ktory robiłby inaczej...nagminne działanie,nie wspomnę juz o tych którzy pracowali na zwolnieniu na drugim cywilnym etacie...do kogo macie pretensje,sami to tolerujecie
Komentujący: saper data: 2014-01-27 | 16:56
Komentarz:
koper: KŁAMIESZ bo PIS tego w planach NIE MA
Komentujący: data: 2014-01-27 | 16:12
Komentarz:
3.02.2014 wchodzi i obowiązuje
Komentujący: data: 2014-01-27 | 13:54
Komentarz:
Z jaką datą najszybciej wejdzie to L4,pozdrawiam firek
Komentujący: data: 2014-01-27 | 13:53
Komentarz:
Likwidacja renty 3 gr.na emeryturach
Komentujący: koper data: 2014-01-27 | 13:14
Komentarz:
Jak to jacy głosowali za? Oczywiście, że PO! To nie ma znaczenia bo wszystkie partie mają ten sam kierunek. Jak najbardziej osłabić polskie państwo pod każdym względem. Dowód? Rozejrzyjcie się dookoła co macie polskie, ustawy prywatyzacyjne itd. fabryki, sklepy...
Komentujący: sder data: 2014-01-27 | 13:11
Komentarz:
Najpierw cywilom zabrano 20% na chorobowym a później napuszczono na mundurowych , że oni mają dalej 100%. Rozgrywka psychologiczna, jak ze wszystkim.
Komentujący: cywil data: 2014-01-27 | 13:09
Komentarz:
Sprawdźcie jacy posłowie głosowali za?
Komentujący: koper data: 2014-01-27 | 13:08
Komentarz:
Niewolnik ma zapierdalać a nie chorować. Masz chory przyjść do pracy bo jak nie to zabiorą Ci 20% i jeszcze leki za min. 50zł ...Oto Polska. Kraj niewolników
Komentujący: data: 2014-01-27 | 12:37
Komentarz:
Podziękujmy przy najbliższych wyborach !!!!
Komentujący: 50zł wizyta-chyba jestem chory data: 2014-01-27 | 09:44
Komentarz:
Jakiś ten lekarz jest chory.powiedziałem mu że bolą mnie plecy a on dał mi 20 dni zwolnienia-czy to jest normalne,wychodzi na to że jestem chory.
Komentujący: czytelnik data: 2014-01-27 | 07:55
Komentarz:
oddam to samo przy wyborach, przekonujcie swoich znajomych aby nie uczestniczyli w wyborach niech już w maju zobaczą jak rządzą tak maja.
Komentujący: data: 2014-01-27 | 07:32
Komentarz:
Ja p-----------lę sami patrioci
Komentujący: Pijetrek data: 2014-01-26 | 23:47
Komentarz:
Hmmm. Od kilku lat bez zwolnienia. Zarabiam o 50 zł za dużo aby otrzymać zapomogę. Czyli teraz jak będę chodził na zwolnienia to dostanę zapomogę. Może być.
Komentujący: aro data: 2014-01-26 | 23:36
Komentarz:
Bła od jutra,troszkę po ptakach.ja na L4 już prawie dwa lat,5 razy na komisji i dalej jestem na L4,mogą pocałować mnie w dup...,.
Komentujący: data: 2014-01-26 | 23:21
Komentarz:
Ja jutro L4,śpię do 10 rano.kończę z tym mon-em
Komentujący: MW data: 2014-01-26 | 22:39
Komentarz:
Nadzieja jeszcze w Prezydencie noże okaże się mądrzejszy od tych wieśniaków z wiejskiej :)
Komentujący: data: 2014-01-26 | 22:20
Komentarz:
"Sejm przyjął ustawę o L-4" państwo "docenia" swe służby mundurowe. Stwarza, im warunki do służby ...... za komuny było lepiej.
Komentujący: data: 2014-01-26 | 21:56
Komentarz:
Od jutra, na L - 4 ???
Komentujący: data: 2014-01-26 | 21:44
Komentarz:
prawda trzeba ściemniać do bólu
Komentujący: data: 2014-01-26 | 21:12
Komentarz:
Jeszcze troszkę pościemniam ,do momentu w prowadzenia ustawy L4
Komentujący: data: 2014-01-26 | 21:00
Komentarz:
Za tej koalicji żadnej afery się nie wyjaśni. PO umoczona jest w nich po same uszy.
Komentujący: data: 2014-01-26 | 20:59
Komentarz:
Jeden z naszych przyniósł informację, że ludzie związani z Amber Gold wywożą swoimi samolotami za granicę torby gotówki. Poszedł z tematem do szefa, a ten miał stwierdzić, że nie widzi nic dziwnego... Uważaliśmy, że Gruszka ma nad sobą jakiś polityczny parasol. Skoro go odwołano, to chyba tego parasola już nie ma - przekonuje oficer ABW. Gruszka nie wyleciał po odkryciu afery, chociaż to byłby dość naturalny ruch - szef ABW, który nie wykrywa afery rosnącej mu tuż przed nosem, pomimo powiadomień ze strony oficerów. Zapamiętajmy to "Nic dziwnego..." - w państwie Tuska nie takie rzeczy uchodzą przecież płazem, a w "trójmiejskim państwie" Platformy już na pewno. Marcin P. działał samodzielnie, Amber Gold była wypadkiem przy pracy. A torby zapewne odleciały...
Komentujący: przekrętPO data: 2014-01-26 | 20:57
Komentarz:
wielkim przekręcie, jakiego dopuścili się politycy Platformy Obywatelskiej przy okazji "reformowania" śląskich kolei. Za realizację projektu odpowiadał były marszałek Adam Matusiewicz, który z kolei jest bliskim współpracownikiem Tomasza Tomczykiewicza, szefa śląskiej Platformy. Wewnętrzna kontrola opisana przez pismo wykazała olbrzymie nieprawidłowości, a prezes powstałej spółki - Witold W. - kilka tygodni temu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Oskarżony prezes nie liczył się z żadnymi kosztami: zamawiał kolejne pociągi, ściągnął nawet austriacki szynobus za dwa miliony złotych - i to mimo trudności z jego działaniem w Polsce - za dostosowanie do naszych warunków zapłacono kolejne 700 tys. złotych. Pismo opisuje kolejne umowy, które opiewają na ponad 25 milionów złotych - za zakup 13 maszyn. Dodatkowo brakuje faktur, dokumentów i specjalistycznej dokumentacji. Nikogo to jednak nie interesuje. Przynajmniej do czasu... To gotowy akt oskarżenia i zapis gigantycznego przekrętu - przekonuje jeden z polityków PO pytany o sprawę przez "Wprost". Wszystko odbywało się pod kontrolą i pieczą polityków Platformy. Najwyraźniej śląscy platformersi chcieli choć w małym stopniu nawiązać do kolegów z Trójmiasta...
Komentujący: MOROWY data: 2014-01-26 | 18:53
Komentarz:
Myslę że możemy podziekować naszym kolegom którzy się przyczynili sie do tego ze taki projekt powstał. Wiadomo ze każdy ma prawo chorować ale jak nie którzy chorują nagminnie i na zwolnieniach pracują bo zrobili sobie sposób na życie i przetrwanie służby a kiedy ich zapytaja po co noszą mundur to dumnie głoszą ze to ich pasja i powołanie... Szkoda że przez takich psełdo mundurowych muszą cierpieć porządni.. Jak widze jak moi podwładni siedzą cały czas przy biurku i pija kawe za kawą narzekając jak jest cieżko a kiedy przychodzi pora w-f to nagle ciężko chorzy A kiedy namawiam zeby ze mną bobiegali to mają tysiące wykrętów. Strasznie chorują a potem ich widze jak prowadzą kursy nauki jazdy w godzinach służbowych. Nie dziwmy sie więc ze ktoś to widzi i montuje takie ustawy..
Komentujący: 4101 data: 2014-01-26 | 18:51
Komentarz:
Ja się pytam kto kieruje leserów na komisje lekarskie.u mnie siedzą po 6 miesięcy ciągiem naL4 i nikt ich nie wysyła na Rwkl
Komentujący: wert data: 2014-01-26 | 18:47
Komentarz:
Ja jeszcze pościemniam
Komentujący: Rob data: 2014-01-26 | 18:04
Komentarz:
Jak miałem 5 lat służby zapieprzałem każdego dnia, teraz po 28 latach odczuwam to co kiedyś lekceważyłem. I co ? Jak będę się leczył to potraktują mnie jak lesera ? Wiem co zrobię ze swoim głosem w następnych wyborach.
Komentujący: ufo data: 2014-01-26 | 16:40
Komentarz:
Najwyższa pora zrobic porządek z leserami za których inni muszą pracowac.Znam takich co chorują ponad rok czasu i dorabiają sobie.Inna sprawa to zwolnienia związane z chorobami i uszczerbkiem na zdrowiu w służbie.
Komentujący: data: 2014-01-26 | 14:51
Komentarz:
Wszystko wskazuje na to, że przypadek najczęściej przywoływany w mediach, jako dowód szalejącej w Kościele pedofilii, był sfingowany. Czyżby dlatego dowody niewinności księdza zginęły w prokuraturze, a obronę prawną piętnastolatki z pomorskiej wsi przejął mąż Joanny Senyszyn? Cała sprawa wygląda jak scenariusz dobrego, sensacyjnego kina. Nastolatka oskarża księdza o upicie i molestowanie. Nie ma świadków, nie ma dowodów, są poszlaki. Starszy od niej o 30 lat proboszcz, znający dziewczynę od przedszkola, wszystkiemu zaprzecza. W jego obronie staje ponad dwa tysiące parafian, których podpisy widnieją pod listem do arcybiskupa. W wersję piętnastolatki wierzą pojedyncze osoby. Mimo to, sąd wydaje wyrok skazujący, biskup usuwa księdza z parafii, a media nazywają go pedofilem. Duchowny nie daje jednak za wygraną. Zdobywa dowody swojej niewinności i przekazuje je prokuraturze. Ma nagrania, na których dziewczyna przyznaje, że sprawa była ukartowana. Prokuratura gubi dowody i umarza sprawę.
Komentujący: data: 2014-01-26 | 13:35
Komentarz:
Niech nam zapłacą za normalne godziny pracy na poligonach !!!!!!!!
Komentujący: data: 2014-01-26 | 13:24
Komentarz:
Jak prezydent podpisze ustawę to dopiero za 6 miesięcy wejdzie na dobre. Powodzenia dla ściemniaczy jestem z wami .
Komentujący: urwis data: 2014-01-26 | 13:22
Komentarz:
Zajeb...,można walić jeszcze ściemę do 1 lipca 2015.
Komentujący: gość data: 2014-01-26 | 13:07
Komentarz:
To jak będzie z tym L-4 jeżeli będę przebywał na L-4 i moje zwolnienie jest związane ze służbą będzie jakaś lista chorób jak to będzie się odbywało kto to będzie decydował czy zwolnienie jest związane ze służbą czy też nie. I co z tą wiadomością czy to prawda skąd to wiecie że od 01.07.2015 emerytury tylko z ZUS , później zabiorą odprawę mieszkaniowa
Komentujący: edek data: 2014-01-26 | 13:05
Komentarz:
Kiedy Tusk w ogóle był na Ukrainie? Nikt nie pamięta kiedy. Czy on w ogóle prowadzi jakąś politykę zagraniczną poza kontaktami z panią Merkel?"
Komentujący: data: 2014-01-26 | 12:51
Komentarz:
do pandy, jeśli masz takie sprawdzone informacje, to ja na twoim miejscu już dawno rzuciłbym kwita !
Komentujący: data: 2014-01-26 | 12:49
Komentarz:
do kubusia i pako- jeżeli chcecie być traktowani na równi z cywilami,to służba do 67 roku i 50 % z pesji na emeryturze. Wszystko w temacie.
Komentujący: zainteresowany data: 2014-01-26 | 12:25
Komentarz:
a na koniec zabiorą wszystko i będziemy wolontariuszami w mundurach
Komentujący: gość data: 2014-01-26 | 12:24
Komentarz:
To jak będzie z tym L-4 jeżeli będę przebywał na L-4 i moje zwolnienie jest związane ze służbą będzie jakaś lista chorób jak to będzie się odbywało kto to będzie decydował czy zwolnienie jest związane ze służbą czy też nie.
Komentujący: ja data: 2014-01-26 | 11:49
Komentarz:
Panda skąd masz takie informacje ,,przecieki,, że tak będzie.
Komentujący: panda data: 2014-01-26 | 11:37
Komentarz:
od 01.07.2015 emerytury tylko z ZUS ,puzniej zabiorą odprawę mieszkaniowa powodzenia żołnierze ;) ja rzucam kwit/
Komentujący: data: 2014-01-26 | 10:24
Komentarz:
Fakty notorycznie pomijane przez śledczych: 1) Rozdzielenie wizyt prezydenta i premiera 2) Tajne konszachty Putina i Tuska 3) Przydzielenie przez T. Arabskiego tylko jednego samolotu + 1 dla dziennikarzy 4) Zaniedbania BORu 5. Na delegację prezydencką nie czekał ani jeden samochód, czekały zaś 132 trumny, w tym jedna dla Jarosława 6) Kłamstwa o 4 podejściach do lądowania 7) Kłamstwa o braku kwalifikacji załogi Tu-154M 101 i nieznajomości języka rosyjskiego. 8) Złe rozmieszczenie radiolatarni 9) podawanie przez kontrolerów lotu kłamliwych info: jesteście na ścieżce, jesteście na kursie 10) Wkręcanie (po katastrofie) żarówek oświetlających pas 11) podanie nieprawdziwej godziny rozbicia samolotu i ogłoszenie alarmu o 8:56 faktycznie dramat wydarzył się kwadrans wcześniej 12) Film Koli 1:24 13)Przyjęcie Konwencji Chicagowskiej, która stosuje się tylko do statków powietrznych cywilnych 14) Kłamstwa jakoby lot PFL-M-I był lotem cywilnym gdzie M = Military 15) Ważący 78.6 tony + 870 kg apteczka techniczna samolot rozbił się na pół miliona części nie zostawiając w ziemi krateru 16) Brzoza o wytrzymałości TS400MPa 17) Samolot przelatując nad brzozą był na wysokości ponad 20 m, brzoza złamana na 6.66 m, 5.1, 6m 7m, 9 m 18) Niszczenie wraku 19)Wybijanie szyb samolotu na których zachowały się ślady eksplozji 20) Blacha o poszarpanych krawędziach i powywijana na zewnątrz 21) Nikt nie przeżył zderzenia z miękką ziemią z niewielkiej wysokości przy minimalnej prędkości 22) Defragmentacja ciał i fakt, że część zwłok pozbawiona była odzieży świadczy o wybuchu 23) Kłamstwa o obecności gen. Błasika w kokpicie i obecności alkoholu w jego krwi 24) Zamazanie prze Rosjan komendy kpt Protasiuka ODCHODZIMY - kluczowe dla całej piramidy kłamstw 25) Ukrycie TAWS 38, który zarejestrował wybuchy. cdn
Komentujący: jola data: 2014-01-26 | 10:14
Komentarz:
Agenci PRL-owskich służb zrobili się zadziwiająco otwarci. Udzielają wywiadów, piszą książki. W jaką grę grają tym razem? (...) Funkcjonariusze komunistycz- nych służb przestrzegają zasady, żeby o KGB, niczym o zmarłym, pisać dobrze albo wcale. Nie jest to łatwe, bo trudno ukryć, że służby specjalne PRL były pod ścisłą kontrolą Rosjan i wykony- wały ich polecenia
Komentujący: data: 2014-01-26 | 10:12
Komentarz:
Co najmniej 20 tys. elementów samolotu. Szczątki maszyny niczym śnieg pokrywające teren przed smoleńskim lotniskiem. Tak naprawdę wyglądało miejsce katastrofy TU-154M. Czy można to wytłumaczyć inaczej niż potężną eksplozją? Ujawniamy szczegóły raportu polskich archeologów. (...) Zignorowanie opisywanego przez nas raportu to poważny zarzut pod adresem wszystkich służb III RP. Nie pierwszy i na pewno nie ostatni. Wniosków, jakie wyłaniają się z prac archeologów, nie można jednak zamilczeć. To kolejna mocna poszlaka na to, że 10 kwietnia nie zdarzył się zwykły wypadek. - pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl, precyzyjnie opisując to, co zdradza ujawniony przez tygodnik raport.
Komentujący: wsieci data: 2014-01-26 | 10:11
Komentarz:
Ukryty dowód na wybuch! "wSieci" ujawnia raport polskich archeologów pracujących w Smoleńsku! Nowy numer tygodnika od poniedziałku w kioskach
Komentujący: edek data: 2014-01-26 | 10:10
Komentarz:
Media, również w Polsce, nie tylko zakłamują prawdę czy manipulują społeczeństwem, lecz w swojej działalności zdolne są pójść dalej i dokonują zniewolenia człowieka - mówi ks. bp Adam Lepa, członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z ?Naszym Dziennikiem?.
Komentujący: data: 2014-01-26 | 09:24
Komentarz:
jenerał,mam cie w dupie i takich jak ty i tak będę siedzał na zwolnionku
Komentujący: jenerał data: 2014-01-26 | 08:23
Komentarz:
80% na L4 to i niższa pensja. Jak niższa pensja to i niższa nagroda roczna. Jak niższa nagroda roczna to i niższa wyliczona podstawa naliczenia emerytury. Tak więc wszystkie cwaniaki siedzące pół roku na zwolnieniach przed emeryturą doznają nagle cudownego ozdrowienia.
Komentujący: kubuś data: 2014-01-26 | 08:12
Komentarz:
No to szybko chorujmy jeszcze na starych zasadach :) trzeba skorzystać z tego przywileju bo coraz mniej ich mamy. Wg mnie to chory pomysł ale mam nadzieję, że powalczymy o płatne nadgodziny, bo jeśli traktują nas na równi z cywilami to niech płacą za nocki tak samo jak im!!! Pozdrawiam mundurowych i wzywam do walki o przywileje :)
Komentujący: kruku data: 2014-01-26 | 03:57
Komentarz:
To kiedy dokładnie to wejdzie,bo muszę troszke pochorować.
Komentujący: Józek Kowalczuk do eks data: 2014-01-25 | 22:13 data: 2014-01-25 | 22:20
Komentarz:
Normalnie w wojsku to było za reżimu komunistycznego. A teraz mamy demokrację. Rzekomo.
Komentujący: data: 2014-01-25 | 22:16
Komentarz:
http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_19/$file/glos_59_19.pdf i wszystko w temacie !!!
Komentujący: eks data: 2014-01-25 | 22:13
Komentarz:
kiedyś człowiek szedł do pracy i nie wiedział o której wróci i czy w ogóle w tym samy dniu, a teraz ... :) ale czasy się zmieniają :)
Komentujący: pako data: 2014-01-25 | 22:07
Komentarz:
Oczekuję uczciwej zapłaty za pracę wykonywaną na poligonach , praca od 5 rano do 23 wieczorem, niech zapłacą za normalne godziny pracy !!!!!!!!
Komentujący: Robert data: 2014-01-25 | 19:00
Komentarz:
4 lata pózniej troszkę sie zmieniło http://wpolityce.pl/wydarzenia/16250-nasz-dziennik-wsrod-zolnierzy-polskiej-misji-w-afganistanie-wygralo-prawo-i-sprawiedliwosc-przed-ruchem-palikota-i-platforma
Komentujący: Robert data: 2014-01-25 | 18:58
Komentarz:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/PO-przed-LiD-i-PiS-wyniki-glosowania-wsrod-polskich-zolnierzy-w-Afganistanie-1655922.html
Komentujący: superkaczyński data: 2014-01-25 | 17:31
Komentarz:
Żyjemy w królestwie kłamstwa ? spójrzmy, co dzieje się w mediach głównego nurtu. Mimo wszystko dziesiątki tysięcy, miliony Polaków wiedzą, jak jest i nie dają się oszukać. To naprawdę źródło naszej nadziei, satysfakcji i siły. Po tych spotkaniach jesteśmy po prostu silniejsi! (...) Ta podróż miała swoją inną twarz ? z wyjątkami dobrze rządzonych miejsc ? słyszeliśmy tę samą wypowiedź o bezrobociu, zakładach pracy w likwidacji, o tych, które mają być zlikwidowane. O likwidowanych szkołach, oddziałach szpitalnych, komisariatach, bibliotekach, połączeniach komunikacyjnych, domach kultury. O zwijaniu się państwa, które na powiatowym poziomie przestaje wypełniać swoje podstawowe obowiązki - mówił Kaczyński. I dodawał: Muszę powtórzyć pytanie, które stało się znane w naszym kraju, a jego autor stał się ofiarą prześladowań: Jak żyć?! To pytanie jeszcze dalej idące: nie jak żyć, ale jak przeżyć? Jak kupić lekarstwa? - opisywał prezes PiS.
Komentujący: superkaczyński data: 2014-01-25 | 17:28
Komentarz:
Kaczyński krytykuje system Tuska: "Żyjemy w królestwie kłamstwa, a Polska po prostu się zwija. Czy widać to zza szyb limuzyn i dymu cygar?!"
Komentujący: warszawiak data: 2014-01-25 | 17:20
Komentarz:
ludzie muszą mieć większy krytycyzm w odniesieniu do mediów, muszą dbać o czerpanie wiedz z rzetelnych źródeł. Przecież gołym okiem widać, które gazety w Polsce fanatycznie propagują genderideologię oraz zawierającą się w niej promocję seksnarkomanii i homoseksualizmu. Ludzie, którzy wierzą lewicowo nastawionym mediom w tym, co one mówią o gender, są podobnie mądrzy jak ci, którzy wierzyli ?Trybunie Ludu? czy moskiewskiej "Prawdzie" w tym, co one pisały o komunizmie. Musimy się interesować, sprzeciwiać żeby te mniejszości, o których mówiłem, nie zdominowały nas. Genderyści to jest naprawdę mała grupka ateistów, ale jeśli uchwycą media i władzę, to wprowadzą dyktaturę. To się już dzieje
Komentujący: data: 2014-01-25 | 17:09
Komentarz:
Gender teoretyczny zastępuje marksizm, a gender praktyczny bolszewizm. To taki neo-marksizm i neobolszewizm. Po kompromitacji marksizmu ateiści wymyślili sobie genderyzm, po kompromitacji genderyzmu wymyślą sobie jakiś "dunderyzm". (?) O duchownych mówią z podobną pogardą i nienawiścią, jak naziści o Izraelitach. Właściwie w ich wypowiedziach brakuje tylko wezwania do mordowania księży jak Żydów, to byłaby logiczna konsekwencja ich słów, skoro jesteśmy tak parszywi, jak mówią. Gdyby w ich wypowiedziach słowo "księża" zmienić na "Żydzi" to mielibyśmy do czynienia z oczywistymi wypowiedziami antysemickimi. W normalnym państwie tacy ludzie już dawno siedzieliby w więzieniach za sianie nienawiści do mniejszości religijnej, a u nas są protagonistami genderyzmu - mówi ks. Oko.
Komentujący: data: 2014-01-25 | 16:56
Komentarz:
z wagą 120 kg to komisja lekarska powinna cię wywalić na zbity ryj i nie pisz że zaliczasz na 5 wf bo ja jak bym ważył 120kg to wstyd było by mi pisać bo nie masz honoru za grosz
Komentujący: data: 2014-01-25 | 16:09
Komentarz:
L4 80%,luty
Komentujący: do 13:58 data: 2014-01-25 | 16:07
Komentarz:
Ja waże 120 kg i zaliczam wf z pierwszej tabeli na ocenę 5,00 skaczę ze spadochronem itp, więc nie obrażaj ludzi.
Komentujący: myśle data: 2014-01-25 | 15:18
Komentarz:
MACIE L4i W dniu 10.01.2014 roku Sejm przegłosował ustawę o ?bratniej pomocy?, która dopuszcza udział obcych funkcjonariuszy w operacjach na terenie Polski. Cytując za niezalezna.pl: Przypomnijmy, że kontrowersyjna ustawa dotyczy interwencji w wypadku zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz porządku publicznego. Obce służby przybyłyby do Polski na wniosek komendanta głównego policji, straży granicznej, pożarnej, jeśli okres ich pobytu nie przekraczałby 90 dni, a ich liczba funkcjonariuszy 200 osób. Jeśliby mieli zostać dłużej, wówczas kierują wniosek do ministra spraw wewnętrznych. Decyzję o pozwoleniu na taki pobyt podejmowałaby Rada Ministrów. Z ustawy wykreślono Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co budzi zdziwienie, jeśli wziąć pod uwagę, że inicjatorzy ustawy wiele mówili o zwalczaniu terroryzmu
Komentujący: tvn nie pokaże data: 2014-01-25 | 15:10
Komentarz:
W PRL był ?eksport wewnętrzny? ? w sklepach za firankami, w Pewexach i w Baltonach można było kupić np. "Żytnią" za 50 centów. Teraz za tyle samo (uwzględniając proporcje) sprzedaje się całe szpitale?! Nad parcelowaną służbą zdrowia czuwa i nadal czuwać będzie Bartosz Arłukowicz. Gdyby został z ministerstwa wywiany, na jego miejsce przyszedłby następca pochodzący również z Platformy (Stefan Niesiołowski jest biologiem, zna się na organizmach, nie dałby rady?), ale nawet odrobina przeciągu przydałaby się w stęchłej atmosferze resortu zdrowia. Arłukowicz zostaje na stołku, a ocalony ma zakasać rękawy i pod kuratelą Donalda Tuska zlikwidować kolejki do lekarzy specjalistów. Ponoć ultimatum dla dawnego telewizyjnego Agenta opiewa na pół roku. Marne szanse?
Komentujący: data: 2014-01-25 | 15:06
Komentarz:
Kiedy wreszcie do was dotrze jedna prawda. Nie należy mówić, że rząd nie potrafi tego czy tamtego. Należy mówić, że rząd świadomie niszczy Polskę swoimi decyzjami, a nie to, że jest nieudolny. Oni wiedzą co czynią.
Komentujący: czytac data: 2014-01-25 | 15:06
Komentarz:
Potrzebujemy programu odnoszącego się do dobra wspólnego, wypracowanego w stałym kontakcie z Polakami i to wszystkimi Polakami. Polska potrzebuje polityków autentycznych, może szorstkich, niepokornych i źle czujących się w studiach telewizyjnych, ale rozumiejących potrzeby zwykłych ludzi - ocenił. Kończąc, zaapelował do rządu o zaniechanie dzielenia Polaków na lepszych i gorszych: Nie ma Polski elit i Polski peryferyjnej i niedorosłej do Europy. Jest jedna Polska! - mówił prof. Gliński. Całość przemówienia na portalu Stefczyk.info, polecamy.
Komentujący: data: 2014-01-25 | 15:05
Komentarz:
Rząd Tuska nie potrafi na przykład przyjąć koncepcji rozwoju energetyki ? a to sprawa strategiczna dla państwa. Nie ma też żadnej sensownej koncepcji wydawania pieniędzy europejskich. Ten plik papierów, którymi premier wymachiwał to standardowa umowa partnerska, a nie precyzyjny plan. Takiego planu nie ma, nie ma objazdu po Polsce ? tuskobus stoi zepsuty w garażu -drwił Gliński.
Komentujący: data: 2014-01-25 | 15:03
Komentarz:
Nie pisz mi o bezpieczeństwie lotów góra ma to daleko w czterech literach masz przykład w smoleńsku twoje bezpieczeństwo jest tak ważne jak ten śnieg co się stopi za tydzień a teraz ide na narty bo szkoda czsu na głupoty a o MIROSŁAWCU to też było twoje BEZPIECZEŃSTWO za 10 lat to już nikt o tym nie będzie pamiętał tylko szkoda ludzi pamiętaj jak jesteś dobry i masz osiągnięcia to cię wszyscy widzą a jak idziesz w duł to jesteś zerem i kończą się układy z kolesiami.
Komentujący: data: 2014-01-25 | 15:02
Komentarz:
to powiedzmy jasno, że śmieszne i żenujące to są media rządowe. Mogą umierać ludzie pozbawieni pomocy lekarskiej, może Tusk zadłużać państwo polskie poza granicę wszelkiego bezpieczeństwa, może Sikorski w Berlinie oddawać naszą suwerenność, mogą wreszcie strzelać snajperzy do bezbronnych ludzi w Kijowie - was nic nie ruszy. Powieka wam nie drgnie, nie zdenerwujecie się, nie uznacie iż coś się ważnego stało. A, przepraszam, jedno was i waszego prezydenta mocno rusza - obrona WSI, tej służby przesiąkniętej sowietami w sercu państwa polskiego, i dopadnięcie Antoniego Macierewicza, jej likwidatora. Wtedy walicie pięścią w stół! Relacje na żywo osiągają temperaturę wrzenia. Komentatorzy się nadymają i potępiają. Może jeszcze jest w trochę was serce dla troski o rozmaite tęczowe perwersje za pieniądze podatnika. Resztę macie w głębokim poważaniu. Niech w Polsce wszystko się wali byle do was nadal płynął strumień szmalu ze spółek skarbu państwa i ministerstw. Nikogo to już nie dziwi, nikt z tych co stoją po stronie Polski nie ma co do was złudzeń. Ale skoro tak, to mam jedną prośbę - odczepcie się od tych, których Polska i to co dzieje się wokół niej, obchodzi, których martwi zło i niesprawiedliwość, którzy chcą być dziennikarzami a nie żenującymi, pajacowatymi śniadaniowymi celebrytami.
Komentujący: myk data: 2014-01-25 | 14:26
Komentarz:
Widać, że niezorientowany. Pamiętaj. Gdzie zaczyna się lotnictwo kończy się wojsko. Jest takie coś jak "regulamin Lotów", "Instrukcja SIL", "Instrukcja Organizacji Lotów(IOL), a przede wszystkim najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO pilotów, techników, czy innych ludzi nawet nie związanych z wojskiem, bo samoloty latają nad całą Polską.Co za tym idzie trzeźwe myślenie i umiejętne podejmowanie decyzji. Na płycie lotniska nie ma miejsca na nawet drobne błędy, a przy przepracowaniu 10 czy nawet nieraz i 12 godzin ciężko jest zadbać właśnie o to o czym piszę. Oczywiście jeśli Ojczyzna będzie w potrzebie to i 24 będę siedział, bo taki jest mój zawód i pasja i nie ucieknę jak Ty po dostaniu karty powołania. Pozdrawiam
Komentujący: data: 2014-01-25 | 14:06
Komentarz:
Kolego zapamiętaj sobie jedną zasadę ty nie pracujesz ty służysz ja trzeba będzie to będziesz jebał jak beduin nawet po 15godzin i nawet nie dychniesz pary z ust bo w mon niema żadnych nadgodzin
Komentujący: myk data: 2014-01-25 | 13:58
Komentarz:
OK w porządku, teraz czekać aż ktoś ich zaskarży o niepłacenie nadgodzin. Skoro zabierają 20% to od jakiejś stawki dziennej, a jak np na lotniskach pracuje się po 10 godzin minimum, a tych "nadgodzin" jest już tyle, że nie sposób ich dokładnie zliczyć, a o odebraniu nie ma w ogóle mowy. Czyżby wojsko przeszło pod kodeks cywilny??
Komentujący: data: 2014-01-25 | 13:58
Komentarz:
Na L-4 uposażenie powinno wynosić 60% wtedy to by było sprawiedliwe rozwiązanie bo w wojsku służy prawie 40% nieudaczników co po 10 lat nie podchodzili do egzaminu z wf tylko zwolnienie lekarskie co to za żołnierz co waży 120kg do czego on się nadaje jak on nie może dojść z parkingu do jednostki bo już zmęczony i jaki z niego pożytek przez cały dzień pracy tylko siedzi i myśli żeby zrobić jakiś przekręt i wyjść do domu o 14 00 najwięcej takich frajerów to zauważyłem że mamy w WOJSKOWYCH ODDZIAŁACH GOSPODARCZYCH...
Komentujący: data: 2014-01-25 | 13:34
Komentarz:
co ja teraz zrobię jak przyjdą egzaminy z wf,tak to brałem zwolnionko a teraz .Przy mojej chorobie (miarzdżyca ,brzuch mi miarzdży jaja)ciężko będzie bez zwolnionka
Komentujący: data: 2014-01-25 | 12:30
Komentarz:
Nie mam złudzeń, że kolegów w mediach rządowych interesuje coś poza obroną WSI. Ale skoro tak, to proszę, odczepcie się od tych, którzy się Polską, i tym co wokół niej, przejmują
Komentujący: data: 2014-01-25 | 12:30
Komentarz:
czy jak pracuje w mundurze należą mi się nadgodziny ?
Komentujący: data: 2014-01-25 | 12:11
Komentarz:
Od kiedy wejdzie 80% L4
Komentujący: lizus data: 2014-01-25 | 12:10
Komentarz:
U mnie w JW dostajemy 3 urlopy w roku 26 dni+10tz dziadkowy+10 za skoki -czy to zgodne z przepisami. Jeżeli nie to d-ca chyba powinien beknąć.
Komentujący: ray data: 2014-01-25 | 11:44
Komentarz:
Teraz jak żołnierz lub inny mundurowy zachoruje na grypę, anginę lub inną chorobę przyjdzie do pracy i rozpocznie się w JW epidemia, bo będzie zmuszony (straszak finansowy) do stawienia się w miejscu pracy. Będąc "niedysponowanym" będzie także podejmował decyzje, które mogą się okazać "złymi" decyzjami, gdyż podejmowanymi podczas choroby.
Komentujący: rezerwakadrowa data: 2014-01-25 | 11:15
Komentarz:
Borze co to za miękkie wojsko ??? Istne dzieciaki. Przecież wy dzieciaczki przyszliście do wojska dla kasy i zwolnień L4 by się nie przemęczać !!! Powtarzacie plotki po miernej gazecie FAKT. Szpital jest miasta. Usługi zostały sprzedane razem z zobowiazaniami spłaty długów i innych zobowiązań zaciągniętych przez szpital które liczy się w milionach. Zajmijcie się dzieciaczki szkoleniem i dyscypliną bo rzadko który powie dzień dobry nie wspomnę o oddawaniu honorów czy strzelaniu raz na pół roku, ale to już inna para kaloszy. Przełożeni mierni to i dzieciaki....... marne. Weźcie się w garść, wytrzyjcie nosy, otrzyjcie łzy i do roboty - psy wojny.
Komentujący: data: 2014-01-25 | 09:50
Komentarz:
Dorn nie zapomne jak głosowałeś
Komentujący: data: 2014-01-25 | 09:32
Komentarz:
Kto się zjmie nieobecnością posłów na głosowaniach za które biorą pieniądze i to o wiele większe od żołnierzy, policjantów ,strażaków i innych służb.Zabrać Posłom i senatorom wszystkie przywileje.
Komentujący: młody emeryt data: 2014-01-25 | 08:48
Komentarz:
To wszyscy głosowaliście za PO? No to gratulacje koledzy żołnierze. Rozum trzeba używać, a nie tylko mieć!!!!!!!!!!!
Komentujący: data: 2014-01-25 | 08:37
Komentarz:
A mnie zastanawia to jak beda zabierac pieniadze za chorobe w danym miesiacu, pensja placona jest z gory na miesiac, wiec jak beda zabierac z uposazenia na kolejny miesiac.
Komentujący: z NFoW data: 2014-01-25 | 01:12
Komentarz:
http://orka.sejm.gov.pl/G.../glos_59_19.pdf,zobaczcie sobie jak głosowali wasi wybrańcy narodu
Komentujący: data: 2014-01-24 | 23:00
Komentarz:
Chcą Nas skłócić ???
Komentujący: morales data: 2014-01-24 | 22:58
Komentarz:
ojciec kłamstwa donald zaśpiewał mundurowym " ruchamy ruchamy ruchamy" pod melodie" już taki jestem zimny drań " w normalnej armii byłby dym a w kraju gdzie cioty w armii służą i to bierne cioty no cóż... w niedługim czasie podobno mundur ma zastąpić drelich a w ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO 100% MA BRAĆ UDZIAŁ W JAKIMŚ SPRZĄTANIU ŚWIATA CZY COŚ.tylko mi nie wulgaryzować..... dziubaski ciepluteńcy
Komentujący: data: 2014-01-24 | 22:48
Komentarz:
"zastępstwie nieobecnych w pracy " zobaczymy , bo rozumiem to tak że, jak mój przełożony zachoruje na grypę, to ja za niego dostanę 20 % jego uposażenia , a może Ktoś inny z jednostce np : z głębokiego " sztabu "??? A ha , co za skurwyństwo, że Ktoś będzie wynagradzany za to, że Komuś się zachorowało . To, nie jest etyczne. Nie zgodne z moją wiarą. Mało tego, osoba chorująca, będzie miała o 20 % mniej na wykup lekarstw, więc tak naprawdę jest OKRADANA !! To tak, ma funkcjonować POLAND ?? Czas POdziękować , bo ja nie z tych co by żerował na żołnierskim zdrowiu . Swych KOLEGÓW.
Komentujący: data: 2014-01-24 | 22:39
Komentarz:
Niby jesteś żołnierzem a coraz bardziej masz przejeb.. niż ktokolwiek w tej Polsce. Teraz , będziesz "robolem " drelich i naprzód !!
Komentujący: data: 2014-01-24 | 22:26
Komentarz:
Dobrze że to wprowadzają akurat odchodzę z tego poje... Mon-u,biorę co wypracowałem i spad.
Komentujący: mmmmmmm data: 2014-01-24 | 22:17
Komentarz:
Lepiej już nigdy nie będzie. Dlatego walmy w chu.a we wszystkich służbach
Komentujący: data: 2014-01-24 | 21:53
Komentarz:
Transakcja marzenie: kupuję za bezcen ( 135tyś zł ) nieruchomość wartą ok 4,5mln, zadłużoną na 2,8 mln z kontraktem 7 mln. Ludzie wystarczy policzyć jaki to jest "geszeft". Polacy nic się nie stało, Polacy nic się nie stało :))) No dalej głosować na takich "gospodarzy" :)))
Komentujący: data: 2014-01-24 | 21:51
Komentarz:
Dilerzy z Platformy grasują po Polsce. Mówię o macherach, którzy za 135 tys. zł kupili szpital wart 4,5 mln zł
Komentujący: data: 2014-01-24 | 21:35
Komentarz:
Czy można kupić szpital ?w promocji?, za cenę skromnej kawalerki?! Jak donosi ?Fakt?, szpital miejski w Mysłowicach został sprzedany za? 135 tys. zł! Szczęśliwymi nabywcami placówki ? która w tym roku na świadczenia zdrowotne z NFZ ma zagwarantowane 7 mln zł i liczy na dotację z Norwegii ? zostali Jolanta Charchuła z Platformy, szefowa komisji zdrowia w radzie miasta oraz Kajetan Gornig - gliwicki radny PO. Interes miał być możliwy, dzięki swoistej "promocji". Szpital w Mysłowicach jeszcze do niedawno był miejską spółką wartą 4,5 mln zł. Jeden udział kosztował 500 zł. Dużo, nikt nie wziąłby zadłużonego szpitala za taką cenę. Spokojnie od czego są miejscowi radni? Chcąc sprywatyzować lecznicę na siłę, ustalili, że udział w spółce będzie kosztował? 15 zł. Czyli promocja! Komisja Polityki Społecznej i z Zdrowia w Mysłwoicach, której akurat szefuje radna? Charchuła przyklepała sprawę ? opisuje ?Fakt?
Komentujący: nie tvn data: 2014-01-24 | 21:35
Komentarz:
Szpital w cenie kawalerki: czy za 135 tys. zł sprzedano radnym PO lecznicę w Mysłowicach?! A mówiła Sawicka?
Komentujący: data: 2014-01-24 | 21:05
Komentarz:
Ciekawe rzeczy się dzieją
Komentujący: www.polskabieda.com data: 2014-01-24 | 20:39
Komentarz:
Donald Tusk - Naczelny kłamca RP; www.youtube.com/watch?v=m83Bxv6mcEA&list=TLwR7T9HKfN1gkUUSD3-MQBIHfjccUfP3T
Komentujący: Robert data: 2014-01-24 | 19:35
Komentarz:
Witam a może Ci stękający przypomną sobie jak to głosowali by żyło się lepiej , bo mniejsze zło, bo dobrze w tv się ich ogląda może ktoś spojrzy na sondaże jak glosowały misje zagraniczne i będzie miał rozeznanie jak wojsko głosowało. Nic tylko stekać.A byłbym zapomniał Ci którzy głosowali na PO powinni służyć do 67 r. Pozdrawiam
Komentujący: tomek data: 2014-01-24 | 18:58
Komentarz:
jestem za i tyle
Komentujący: data: 2014-01-24 | 18:53
Komentarz:
Teraz pracowitośc, uczciwośc nazywa się frajerstwem natomiast cwaniactwo, złodziejstwo nazywa się przedsiębiorczym, !
Komentujący: rezerwakadrowa data: 2014-01-24 | 18:37
Komentarz:
po tych wypowiedziach widać kto leser a kto porządny wojak. No cóż , zawsze można się przenieść do pracy w firmie prywatnej to zobaczycie jak się pracuje i choruje.
Komentujący: Vader data: 2014-01-24 | 18:21
Komentarz:
Do "komentujący" Podaj jak możesz jakieś paragrafy co do rozliczania czasu służby-pracy w dni ustawowo wolne (soboty,niedziele,święta) i podróże służbowe.Moi "naczelnicy" twierdzą,że czas pracy w podróży służbowej to czas wykonywania konkretnego zadania.To że dojazd,powrót trwa np. po 6 godzin (razem 12) i że jestem poza domem-miejscem służby-48 godzin i dłużej nie znaczy,że w ciągu 2 dni mam "załatwiony" 40-godzinny tydzień pracy...Jak to jest?
Komentujący: ważniak data: 2014-01-24 | 18:21
Komentarz:
stocznie, Lasy, górnicy, wojsko, RZADZĄCY MAJĄ TO W d,,BOJĄ SIĘTYLKO PIJARU DLATego ZNISZCZYC tvn polsat CZYTA resoRTOWYCH dzieci
Komentujący: saper data: 2014-01-24 | 18:18
Komentarz:
PO sra na Nas, PLUJE w twarz a My się cieszymy????
Komentujący: data: 2014-01-24 | 18:17
Komentarz:
te "wrzutki" związane z Macierewiczem, a także agentem Tomkiem to wynik strategii opracowanej przez Pawła Grasia - atakowanie pojedynczych osób z przeciwnego obozu politycznego. Jednak takie historie raczej PiS-owi nie zaszkodzą Ludzie są bardziej wrażliwi na wielkie afery korupcyjne w otoczce urzędniczej rządu Tuska, na zegarek Nowaka, niż na sposób komunikowania się "agenta Tomka".
Komentujący: data: 2014-01-24 | 18:17
Komentarz:
tylko WYBORY i kartka POGNAĆ tych zaprzańców,
Komentujący: do 10.31 data: 2014-01-24 | 18:16
Komentarz:
Dzięki,siedzę dopiero 10 miesiąc a więc jeszcze sobie posiedzę
Komentujący: data: 2014-01-24 | 18:11
Komentarz:
Jest wyjście z sytuacji !!!! Niebawem wybory , państwo mundurowi pamiętajcie , nasza największa broń to kartka wyborcza !!!!!
Komentujący: tvn nie pokaże data: 2014-01-24 | 16:52
Komentarz:
Słuchając, że po sześciu latach u władzy premier Tusk domaga się, by lider opozycji powiedział mu jak rządzić, normalny człowiek zastanawia się, kto tu sfiksował
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-24 | 16:27
Komentarz:
Ps. regina za bramą??? Dobre. Ci zza bramy tak szybko jak wchodzą tak wychodzą. ci wszyscy żołnierze pracowali prędzej w cywilu za grosze a i tak wolą tam wrócić. Zacznij używać mózgu bo masz z tym problem!
Komentujący: to trzeba wiedziec data: 2014-01-24 | 16:26
Komentarz:
Macierewicz wygrał 19-ty proces!!! "Macierewicz wygrał kolejny proces za raport z weryfikacji WSI. Antoni Macierewicz nie musi przepraszać Edmunda Ochnio, opisanego w raporcie z weryfikacji WSI jako ich tajny współpracownik, zamieszany w nielegalny handel bronią pod kuratelą WSI - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. To już 19. wygrany proces Macierewicza. Prawomocnie oddalił on apelację Ochni od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który w styczniu 2009 r. oddalił jego powództwo wobec Macierewicza. Ochnio zapowiada jeszcze kasację do Sądu Najwyższego. Raport Macierewicza: Ochnio to TW Tytus Ujawniony w lutym 2007 r. raport z weryfikacji WSI (autorstwa Macierewicza, ówczesnego szefa komisji weryfikacyjnej WSI) podawał, że WSI handlowały bronią z mafią z państw nadbałtyckich i arabskim terrorystą. Raport stwierdzał, że w latach 1992-96 z Polski "wyeksportowano" m.in. ponad 20 tys. pistoletów TT, kilkaset karabinków kałasznikow, kilka tysięcy innych karabinów, kilkaset granatników i amunicję. Według raportu, oparciem były firmy stworzone jeszcze przez służby wojska PRL przez ich agentów: Cenrex, Steo i Falcon. Zdaniem raportu Steo założono dla tajnego współpracownika WSI E. Ochnio, pseud. Tytus, a firmą Cenrex kierował oficer WSI pod przykryciem "Wirakocza", płk Jerzy Dembowski. Transakcja miała dać WSI ok. 150-200 tys. dolarów."
Komentujący: data: 2014-01-24 | 16:19
Komentarz:
Cała zła sytuacja w Kraju wynika z patologii w której pogrążone jest całe społeczeństwo. Media takie jak TVN i rządzący od 6-ciu lat nieudacznicy skutecznie przekonują społeczeństwo , że złodziej to nie złodziej, tylko człowiek kreatywny , idiota w telewizji to nie idiota, tylko celebryta który wszystko wie najlepiej bo jest znany, niespełniający obietnic polityk to nie oszust , tylko zręczny i skuteczny przedstawiciel elit politycznych, dyrektor z nadania POlitycznego to nie matoł mający znajomości , tylko wybitna siła fachowa , człowiek sukcesu, znawca problemów i Wielki Naprawiacz i nieważne , że rozłożył firmę, bo to nie jego wina, tylko poprzedników. Media przekonują także, że można kraść, robić przekręty itp. tylko trzeba przy tym mówić w mediach ładnym językiem nie używać tzw. " mowy nienawiści " , nikogo nie obrażać , to wszystko jest dozwolone i ujdzie na sucho. Ten kto nawie złodzieja złodziejem , przekręta przekrętem itd. jest nazwany oszołomem. Na takich fundamentach to nic trwałego się nie wybuduje , a jak pokazuje historia przygód z rozbiorami było ci u nas dosta
Komentujący: hans data: 2014-01-24 | 16:14
Komentarz:
Panowie - kiedy wypłacą mundurówkę??? Wie ktoś ??? Pozdrawiam
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-24 | 16:12
Komentarz:
jakby co regna!
Komentujący: data: 2014-01-24 | 16:11
Komentarz:
regina. Gówno płacisz. Wojskowym płaci się za prace tak samo jak cywilom! Wykonują swoje obowiązki i zarabiają jak każdy!!! Chyba że ty jesteś innym człowiekiem i tylko twoja praca zasługuje na zapłatę! 40 godzin to ma cywil a nie żołnierz. Żołnierz jest na rozkaz i idzie. A cywile jęczą o każdą nadgodzinę a biada jak ktoś im za nią nie zapłaci. Co do delegacji to o nadgodzinach, nie słyszałam! Ale o premiach, wyżerce i hotelach plus chlaniu też! wszyscy słyszeliśmy. !
Komentujący: ostry2511 data: 2014-01-24 | 15:11
Komentarz:
chętnych za bramą jest sporo ale po przejściu tej bramy zderzają się z rzeczywistością i po pierwszym poligonie kwit do cywila. nasłuchają się bzdur jak to słodko i przyjemnie w wojsku. zapraszam do armii tych wszystkich malkontentów zza bramy kilka dobówek poligon i wtedy podyskutujemy o przywilejach.
Komentujący: regina data: 2014-01-24 | 14:17
Komentarz:
biedactwa :-) oj biedactwa :-) niby dyspozycyjni a mogą sobie ustalać indywidualne godziny pracy - więc co to za dyspozycyjność jak robota ma się do żołnierza dostosować? nadgodziny-przecież rozliczenie 40h/tydzień obowiązuje w wojsku, więc o czym tutaj mowa? no chyba, że przełożeni łamią zasady a żołnierze boją się zwrócić uwagę (odwaga i takie tam gdzie?), a może się nie wyrabiają (za dużo filmów na DVD i takie tam?)! nadgodziny za poligon? a czy ktoś słyszał o nadgodzinach np. w delegacji? i nie krzyczeć na cywili - nu nu nu!!! płacimy na utrzymanie wojska itp. a w ogóle to jak jest źle to do cywila zobaczyć co to są płatne nadgodziny buhaha, wolne soboty buhaha, czy emerytura w wieku 67 lat :-( ! na jeden zwolniony etat, za bramą kilkunastu chętnych więc nie bójcie się, że nie będzie miał kto was zastąpić :-)! o wysokich zarobkach w cywilu już nie wspomnę, bo pewnie wszystkim są znane, a wysokiej klasy specjaliści po zdjęciu munduru pewnie będą zarabiać krocie!
Komentujący: steve data: 2014-01-24 | 13:39
Komentarz:
do poprzednika!!! Gdzie byłeś??? w Z obierając ziemniaki i pilnując bramy??? FACHOWIEC!!! bo nie zna życia kto nie służył w Marynarce na pogłębiarce albo przy betoniarce!!!!! nie masz nic mądrego do powiedzenia to skorzystaj z prawa niezabierania głosu!!!!!
Komentujący: data: 2014-01-24 | 12:11
Komentarz:
do komentujący- i za wszystko co wymieniłeś 75% po 29 latach, a jesli się nie podoba ,to do 67 i 1/3 z pensji. Przeciez nikt was nie trzyma na siłę. Byłem, to wiem !
Komentujący: komentujący data: 2014-01-24 | 10:38
Komentarz:
Jestem " za " ..... ale !!! niech najpierw : - rozliczą uczciwie czas pracy na poligonach ( kto bywa ten wie , praca od 5 rano do 23 wieczorem) - rozliczą uczciwie czas pracy w niedzielę , święta, weekendy. - rozliczą czas pracy w czasie podróży służbowych ( często po kilka dni w podróżach) - gdzie jest mnożnik prezydencki ??? - i dla czego MON co rok oddaje po kilkaset milionów nie wykorzystanych środków do budżetu a nie ma pieniędzy na podwyżki dla żołnierzy ? Po spełnieniu powyższych postulatów podpisuję się pod nową ustawą dwiema rękami.
Komentujący: data: 2014-01-24 | 10:31
Komentarz:
do 09.29.-czytaj portal, niektórzy nawet 2 lata. Powodzenia :)
Komentujący: as data: 2014-01-24 | 09:37
Komentarz:
Przyznaję, sam mam dwóch podwładnych,takich koleszków którzy stale przebywają na zwolnieniach lekarskich, przynoszą "dolary" od różnych lekarzy w tym psychiatrów, dzięki czemu nie ma ich w pracy od blisko dwóch lat (z małymi kilkudniowymi przerwami. No i co, no i nic, komisja lekarska nic, SKW, nic, czytam rozkaz i widzę p. X i p. Y nagroda roczna 100%. Ściemniacze w wojsku mają się bardzo dobrze!
Komentujący: data: 2014-01-24 | 09:29
Komentarz:
ile mogę siedzieć na L-4 ?
Komentujący: data: 2014-01-23 | 23:08
Komentarz:
"Zaznaczył również, że projekt jest neutralny wobec budżetu, bo oszczędności, które powstaną w wyniku obniżenia zasiłków chorobowych, mają być w całości przeznaczane na fundusz nagród i zapomóg dla wykonujących zadania służbowe w zastępstwie nieobecnych w pracy." w MON ?? Przecież, to czy dany żołnierz dostanie kasę za kolegę , którego nie ma . Będzie decydował dowódca j.w, a to doskonale znamy . Bo, to On daje nagrody i zapomogi !! Przecież to jest chooore !!
Komentujący: ostatni co się na czymś znają data: 2014-01-23 | 22:53
Komentarz:
Ha, ha służba do 55 roku życia , co roku opiniowanie, WF , za dużo wymagań, za małe pieniądze, aby do MONu pójść.. Jak, POdwyżka co 4 lata. A emerytury co rok . Ci, co teraz są na starych zasadach emerytalnych, szybko się zwolnią, po najbliżej POdwyżce , jak nic .
Komentujący: mm data: 2014-01-23 | 21:00
Komentarz:
Brawo!! w końcu bicz na nierobów.
Komentujący: ważniak data: 2014-01-23 | 18:03
Komentarz:
Ekspertem ds. służb specjalnych został właśnie płk Krzysztof Polkowski, człowiek szkolony w Rosji, którego związki z GRU nie zostały wyjaśnione, którego szkolenie w GRU może dawać nieznane dotąd skutki, który był jednym z dowódców skompromitowanych WSI. Człowiek WSI wchodzi do komisji, której zadaniem jest pilnowanie, by służby w Polsce działały zgodnie z prawem. Od dziś płk Polkowski zyska dostęp do materiałów dotyczących życia służb, będzie sporządzał opinie na potrzeby komisji, będzie wpływał na służby i politykę. Będzie również zyskiwał wiedzę, którą potem będzie mógł wykorzystywać w sposób dla siebie wygodny. Lub w sposób wygodny na swoich kolegów. Zgoda na wejście płk. Polskowskiego do komisji jest jasnym sygnałem, że formacji rządzącej i jej akolitom na bezpieczeństwie państwa nie zależy
Komentujący: data: 2014-01-23 | 17:21
Komentarz:
Każdy jest kowalem własnego losu........
Komentujący: do Spokojny data: 2014-01-23 | 17:19
Komentarz:
Nie rozśmieszaj mnie z tą linią. Teraz linia jest krzywa i w ogóle jak nie linia. Znasz prawdziwą linię z opowieści.hehe:)
Komentujący: jeszcze do marynarz data: 2014-01-23 | 17:16
Komentarz:
Marynarze marynarki handlowej, marynarze rybacy też wychodzą w morze, mają dłłuuugie rejsy i nie płaczą na forum. Bo kazdy by im poradził, skoro masz źle to rzuc to w cholerę!
Komentujący: do marynarza data: 2014-01-23 | 17:14
Komentarz:
Dlatego że wychodzisz, masz odpowiednie uposażenie i odpowiedni % do emerytury za każdy rok Twojego "wychodzenia" Masz bowiązki i masz dodatkowe uprwanienia. Nie biadol!
Komentujący: do henia data: 2014-01-23 | 14:27
Komentarz:
A to już mnie wali.mam dawno 75% i nie będę kopał się z koniem.
Komentujący: data: 2014-01-23 | 14:24
Komentarz:
Ja też to pier.... Nigdy nie chorowałem.Jak to likwidują to od poniedziałku zaczynam na max-a
Komentujący: heniu data: 2014-01-23 | 14:19
Komentarz:
do dario. Spoko Dario do sierpnia jeszcze pociagniesz potem bedzie ciężko bo opiniowanko :-( Ale Polak pewnie cos wymysli. Pozdrawiam wszystkich na l-4 :-)
Komentujący: boss data: 2014-01-23 | 14:15
Komentarz:
Kocham L4,płacę i mam.
Komentujący: Beidron-ka data: 2014-01-23 | 13:34
Komentarz:
MAM TO W DUPIE a kolezanka Grodz-is-ka -KOLO *UJA MI TO LATA
Komentujący: Zyga data: 2014-01-23 | 13:15
Komentarz:
ja spotkałem się z przypadkiem, że przychodzi do mnie podwładny z zamiarem skorzystania z urlopu na opiekę na dziecko, jego argumentacja jest taka, że żonie zabierają a jemu nie;) trzeba mieć tupet! osobiście nie popieram tego projektu nowelizacji, gdyż dla żołnierzy pracujących uczciwie jest to krzywdzące, ale pozwoli wyeliminować takie przypadki, gdyż żołnierzowi "przeważnie" zabiorą więcej pieniążków, niż żonie.
Komentujący: dario data: 2014-01-23 | 11:45
Komentarz:
A mnie to wali.jestem już ponad 2 lata na L4.wysyłają mnie ciągle na Rwkl,jadę zaliczam i dalej na L4 i ciągnę ile się da.oczywiście przez te dwa latka dodatkowo pracowałem.wypłatę z mon praktycznie odkładałem.nawet jak zabiorą te 20% to mi to lata.wolę siedzieć w domu niż dojeżdżać każdego dnia 30 km w jedną i w drugą,więcej wydam na dojazdy.także cmoknijcie mnie w pompkę.
Komentujący: Spokojny data: 2014-01-23 | 09:44
Komentarz:
Jestem ciekawy ilu pisząc jest z linii, a ilu z tzw. sztabów, inspektoratów, itp. instytucji? Bo Ci przy biurkach to za wiele nie chorują od poligonów, służb i zadań specjalnych (misji). Za to mają czas przemyśleć kiedy wykonać ruch szachowy skoczkiem na L-4. Tak więc 80% i basta. A tak w ogóle teraz to już chyba nie służba wojskowa a tylko normalna praca. Do dowodzenia coraz mniej Indian, gdyż wodzów przybywa...
Komentujący: do Marynarz data: 2014-01-23 | 09:34
Komentarz:
nie chciałbyś być traktowany tak jak spora większość cywili - w sobotę do pracy nie musisz przychodzić, ale jak nie przyjdziesz to może to być Twój ostatni miesiąc w tej pracy jak dotrwasz, po godzinach nie musisz zostać ale... tak samo jak z sobotami,a za tzw. nadgodziny spora większość płaci normalnie - a poza tym wypłata w dwóch ratach to norma (najniższa krajowa) - nie mówię że tak jest wszędzie ale sporo takich miejsc pracy jest na pewno. A poza tym cywile zawsze będą narzekać ale czy ktoś im zabronił iść do wojska ?
Komentujący: Marynarz data: 2014-01-23 | 09:25
Komentarz:
Do wypowiedzi z 21.55 Drogi cywilu źle rozumujesz...pytam się jedynie dlaczego wypowiadają się osoby, które NIE MAJĄ pojęcia o tym jak wygląda służba w armii. Dlaczego tak się dzieje? Dla mnie na wyjaśnienie tej sytuacji istnieje tylko jeden powód.......Poza tym tak na marginesie ja również jestem za tymi 80% na zwolce, GONIĆ ŚCIEMNIACZY!!! Ale, jeżeli zaczynamy traktować żołnierzy tak jak cywilów to....,należałoby zapłacić żołnierzom za służbę w soboty, niedzielę, święta za nadgodziny spędzone na poligonach, w morzu, umożliwić korzystanie z niektórych praw obywatelskich, które teraz mają ograniczone....wiem również że okaźne grono obywateli uważa,że zolnierz powinien służyć za żołd... może i powinien...jeśli zapewniłoby się mu odpowiednie przywileje. Może należałoby pomyśleć o czymś w tym kierunku?!
Komentujący: data: 2014-01-23 | 07:15
Komentarz:
Na dniach zaczyna się miesięczny poligon, zaraz po nim jest drugi. Może są chętni Cywile, Fajna zabawa w tą pogodę. Zastąpicie wojskowych, Są chętni??? Tak was boli kasa wojskowa to do dzieła!!! Niema nic za darmo!!
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-23 | 07:06
Komentarz:
Ps. Ktosiu pisze prawdę i każdy zwykł wojak o tym wie!!! A co do nadgodzin , nie chodzi o służby!!! I jakby były płatne to woskowi spali by na kasie, bynajmniej ci co pracują!
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-23 | 06:58
Komentarz:
Stoper. To jednopalczasty. Jego nie boli bo inni obrywają. Od razu widać po sposobie pisania.
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-23 | 06:53
Komentarz:
Jakim dniu wolnym?Schodzisz ok 9-10 rano. czyli w tym dniu zaczynasz prace o 24.01 czyli schodzisz z godzin nocnych i zanim się wyśpisz tracisz kolejny dzień! A w weekend tracisz całą sobotę i niedziele!! a te 2 dni które dostajesz to 2 za 2 stracone, albo wykorzystasz jeśli Ci pozwolą, albo dowiadujesz się że przepadły. Nie koloruj! Ps. 41zł i pokaz mi Cywila który przesiedzi nie 24 tylko 25-26 godz za dodatkowe 41zł
Komentujący: www.polskabieda.com data: 2014-01-23 | 00:54
Komentarz:
Rząd ma więcej limuzyn, niż Polska karetek!: www.bibula.com/?p=72901
Komentujący: stoper data: 2014-01-22 | 23:56
Komentarz:
ktosiu nie zakłamuj rzeczywistości i jak piszesz o służbach to wypada 'wspomnieć' o dniu wolnym (w weekend 2 dni) co daje straszną tyrkę 48h tygodniowo. Za te extra 8h masz właśnie te 40zl. Nic tylko narzekać jak ciężko. Teraz jak już wiesz ile masz 'dniówki' oblicz sobie ile to 20%. No chyba że za trudno ale sorry-takie mamy wojsko
Komentujący: ktosiu data: 2014-01-22 | 23:32
Komentarz:
Odnośnie naliczania pieniędzy za nadgodzinny to również moim zdaniem powinni być to teraz uregulowane. Dodatkowo za służbę gdzie siedzę w pracy 25 godzin otrzymuje 40 zł- sorry .
Komentujący: ktosiu data: 2014-01-22 | 23:24
Komentarz:
Siedząc cały dzień na poligonach w szczególności przy pogodzie takiej jak dziś -8 st.C wiecznie na tabletach , chore zatoki , korzonki itd. to mam nadzieje że takie dolegliwości będą traktowane jako w związku ze służbą bo przecież miejsca zajęć, czasu ani braku ogrzania ja sam sobie nie wymyślam tylko pracodawca.
Komentujący: h data: 2014-01-22 | 23:06
Komentarz:
Mam to gdzieś.Na L4 siedze do emerytury
Komentujący: lak data: 2014-01-22 | 22:57
Komentarz:
A co w takim razie z nadgodzinami?? Kazdy kij ma dwa konce i skoro mamy oddac 20 procent z pensji to musi byc ustalona stawka godzinowa dzienna, tygodniowa czy miesieczna, tak więc jak to jest, skoro większość ludzi pracujących przy lotach są w pracy okolo 10 godzin dziennie(w okresie letnim to jest minimum) co daje w tygodniu roboczym 10 godzin wiecej, a w miesiacu okolo 40, nie licząc lotów wykonywanych w wekendy. Czy skolo ustalą stawke, to wedle prawa nie powinni zaplacic za te godziny?? Bo o ich odbiorze to nawet nie ma mowy. Interesuje mnie to jak to wygląda w świetle prawa...
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-22 | 22:55
Komentarz:
Nie odpisujcie tym leserom. Siedzą w knajpach i mają żal do świata że nic nie potrafią. Szacun dla MUNDUROWYCH
Komentujący: ss data: 2014-01-22 | 22:48
Komentarz:
Tegoroczny brak podwyżek stanowi wielką motywację
Komentujący: stoper data: 2014-01-22 | 22:46
Komentarz:
Czytam komentarze i wstyd mi za nas, żołnierzy. Czytać ze zrozumieniem i myśleć, to nie boli! Jeżeli złapiesz grypę, to na L4 będziesz max 10 dni. Za każdy dzień masz -20% od podstawy więc zabiorą ci grosze. A ile razy w roku ją złapiesz? Ta ustawa 'wyleczy' ściemniaczy i nierobów po 100 i więcej dni L4 i nam wszystkim wyjdzie na dobre.
Komentujący: jaś data: 2014-01-22 | 22:39
Komentarz:
W wojsku nie ma kierowców TIR a poza tym niech cywil się w wojsko nie wwala.
Komentujący: Wujek SAMO ZŁO data: 2014-01-22 | 22:36
Komentarz:
Marynarz nie narzekaj ,Ty służysz a nie pracujesz.Portal jest dla wszystkich
Komentujący: data: 2014-01-22 | 22:14
Komentarz:
Marynarz wiesz ile godzin musi spędzić w blaszanej puszce kierowca tira żeby zarobić tyle co żołnierz?
Komentujący: Piotrek data: 2014-01-22 | 22:01
Komentarz:
do komentującego z 19.46 = projekt został skierowany do komisji, ale ta już go rozpatrzyła - dziś o god. 19.00, nestety. Tak więc w Sejmie przejdzie w III czytaniu za dwa tyg, potem Senat, podpis Prezydenta i publikacja w Dz. U. Wg mnie realnym terminem wejścia w życie jest kwiecień 2014:(, pozdrawiam
Komentujący: data: 2014-01-22 | 21:55
Komentarz:
Marynarz zapraszasz w szeregi armii, ale to zaproszenie nie ma siły sprawczej. Ale nikt nikogo na przymus w wojsku nie trzyma, więc jak jest źle w armii to do cywila sobie polepszyć. Cywile wypowiadają się bo mają do tego prawo, tak samo jak marynarz ma prawo wypowiadać się na temat służby zdrowia, akcyzy, czy wynagrodzenia ministra skarbu. Tak trudno to zrozumieć? Jeśli jeszcze nie rozumiesz rozpiszę to na drobne: że to państwo jest również cywili, że cywile płacą podatki, które idą również na wojsko itd. I nie licz na to, że sami wrogowie się tutaj uskuteczniają. Są ludzie bez nienawiści, którzy wiedzą że państwo dysponuje tylko ograniczoną ilością pieniędzy i sprawiedliwiej i sensowniej byłoby je wydać na przedszkola, szkoły, drogi itp., zamiast na nieuzasadnione przywileje, gigantyczne premie dla "wysokich" urzędników czy wystawne biurowce ZUS. No ale dla przecież BÓG, HONOR, OJCZYZNA więc komu to ja tłumaczę.
Komentujący: Marynarz data: 2014-01-22 | 21:15
Komentarz:
Nie pojmuje jednej sprawy...dlaczego na portalu dla mundurowych wypowiadają się osoby CYWILNE nie mające zupełnego pojęcia o tym co dzieje się w armii? Zdaję sobie sprawę z tego, iż mentalność każdego Polaka jest taka, że jeżeli ktoś ma od niego lepiej to automatycznie staje się jego wrogiem. I chyba o to chodzi w tych wypowiedziach. A zatem drodzy cywile... nikt nigdy nikomu nie bronił wstępować w szeregi armii jeżeli drogi cywilu uważasz, że mundurowy na tak intratną pracę to może i Ty spróbujesz, co? Zapraszam do służby np. w Marynarce Wojennej...wychodząc w morze na 5 dni masz wypracowane 120 godzin dla cywila, który pracuje 8 godz. dziennie aby uzbierać tyle godzin musi pracować przez 15 dni. Ja na ten przykład w styczniu zaliczyłem już takie 5-dniowe wyjścia. Mało tego w lutym i w marcu będę miał tyle samo wyjść w morze (nadmienię, że dodatkowych pieniędzy za te wyjścia w morze nie ma i siedzenie w blaszanej puszce też nie należy do przyjemności) Drogi cywilu żołnierz pracuje nie tylko w tygodniu, ale i w weekendy, święta....ja na ten przykład w grudniu miałem 13 służb (24 godzinnych) w tym Wigilia, drugi dzień Świąt i w Nowy Rok. Poza tym ciekawe ilu spośród Was kochani cywile raz w tygodniu musi zaliczać jakieś durne egzaminy, ilu spośród Was jest zobligowana do zaliczenia egzaminu ze sprawności fizycznej (a poinformuję, że nie zaliczenie tego egzaminu grozi wydaleniem ze służby) Takich kwiatków jest naprawdę wiele można by pisać i pisać. Więc Drogi Cywilu naprawdę nie ma czego zazdrościć, a na pewno nie tych 100% na chorobowym.
Komentujący: do 21.12 data: 2014-01-22 | 21:14
Komentarz:
Nie buraku - do cywila !
Komentujący: data: 2014-01-22 | 21:12
Komentarz:
to co mam wrócić do pracy po roku na zwolnienieniu ?
Komentujący: data: 2014-01-22 | 21:08
Komentarz:
Wkońcu, durni na zwolnieniach będzie mniej
Komentujący: Żołnierz data: 2014-01-22 | 20:41
Komentarz:
W końcu. Dość tego ściemniactwa. Jak się rozchoruję raz do roku to mi nie ubędzie, z doświadczenia wiem że najwięcej to liczą grosze najwięksi ściemniacze. Koniec dziadostwa i grafików L-4, my na poligon a taki cwaniak na L-4 i 100%, znając dusigroszów to już im ciężko będzie te 20% oddać.
Komentujący: milutki data: 2014-01-22 | 20:10
Komentarz:
wiki - a Ciebie ktoś na siłę w wojsku trzyma? jak Ci ten chleb nie smakuje to zrezygnuj :-) chętnych na Twoje miejsce nie zabraknie, więc nie miej skrupułów :-) ja natomiast oczekuję, że pieniądze z moich podatków będą racjonalnie (sprawiedliwie) wydawane :-) a PO i tak nie zrealizowała praktycznie żadnych obietnic likwidacji przywilejów, tylko jakaś kosmetyka dla ściemnienia społeczeństwu :-) mojego głosu PO nie dostanie :-)
Komentujący: warszawiak data: 2014-01-22 | 19:53
Komentarz:
L4 Durni NIE chcieliście PIS to MACIE nowoczesne POPAPRAŃCY
Komentujący: edek data: 2014-01-22 | 19:52
Komentarz:
wanda Ona jest juz uchwalona. Komorowski sie podpisał i wsio wparadkie. Przecież rządy PiSu były takie feee, to teraz macie wyborcy PO na co zasłuzyliscie.
Komentujący: data: 2014-01-22 | 19:46
Komentarz:
Ustawa znowu na kilka miesięcy poszła do komisji http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1497
Komentujący: wanda data: 2014-01-22 | 19:46
Komentarz:
Dnia 10 stycznia br. Sejm RP uchwalił ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej - nazwaną powszechnie ustawą ?o bratniej pomocy?. Ustawą tą Sejm ?w ciemno? udzielił anonimowym de facto urzędnikom i funkcjonariuszom ( lub ich zastępcom ) prawo wezwania ?na pomoc? obcych uzbrojonych służb, zapewniając im wszystkie prawa przysługujące funkcjonariuszom państwa polskiego. Ustawa tak precyzyjna w zakresie zapewniania pełni praw i swobody działania funkcjonariuszom obcych państw w innych swoich sformułowaniach zawiera sprzeczności, niejasności i tzw. pobożne życzenia. Nie wiadomo, na jakiej podstawie przyjęto, że uzbrojone jednostki obcego państwa, wyposażone we własną broń i własne mundury będą stosować się do obcych czyli polskich przepisów wewnętrznych, które mają poznać (sic!) przed rozpoczęciem akcji. Skąd np. mamy pewność, że zaakceptowanym koordynatorem wspólnych operacji będzie polski dowódca? Warto też wyobrazić sobie, jakie reakcje może wywołać interwencja ludzi w rosyjskich mundurach, po rosyjsku wydających Polakom rozkazy lub też np. Niemców, którzy także we własnych mundurach, po niemiecku będą w Polsce rozkazywać Polakom.
Komentujący: wiki data: 2014-01-22 | 18:59
Komentarz:
Do MILUTKI. JAK JESTEŚ TAKI CWANIAK TO GDZIE BYŁEŚ JAK BYŁ POBÓR DO WOJSKA.Mogłeś się zgłosić i posmakować tego chlebka.Pewnie byłeś bardzo chory i niezdolny.
Komentujący: milutki data: 2014-01-22 | 18:13
Komentarz:
biedni, uciśnieni mundurowi! dostaną tak jak pozostała część społeczeństwa 80% pensji podczas pobytu na L4 np. podczas opieki nad chorym dzieckiem! przecież opieka nad dzieckiem mundurowego powinna być lepiej opłacana jak cywila! i grypa mundurowego, szczególnie załapana na poligonie powinna być drożej wyceniana niż ta zdobyta przez pracownika na budowie! może w nagrodę jakieś podwyżki, albo chociaż zwiększyć porządnie urlop dodatkowy z 15 powiedzmy na 45 dni! obecnie 26+15, a przecież 26+45 - byłoby śliczniej. A MOŻE W KOŃCU - NARESZCIE ZOSTANIE UZDROWIONA TA GRUPA ZAWODOWA!!! do Valkyrie- wojsko nie korzysta z pieniędzy publicznych, ale z tych co przysyłają z kosmosu!:)
Komentujący: nie biadolcie data: 2014-01-22 | 18:00
Komentarz:
murarz, kierowca czy mechanik samochodowy też się przeziębiają na swoich stanowiskach pracy i nie biadolą. Drodzy żołnierze skoro wasze dzien pracy jest ograniczony do 8 godzin to już przestaje byc służbą a staje się pracą. Nadal macie 2,6% do emerytury. Jesli dla kogoś służba (praca) w MONie jest za ciężka to co za problem - Mogę podyktowac wypowiedzenie stosunku służbowego ! :)
Komentujący: data: 2014-01-22 | 17:06
Komentarz:
Jak złapiesz grypę, to musisz przyjść do pracy i przyciąć sobie rękę w drzwiach, zgłosić wypadek przełożonemu i wtedy na L-4. 100% masz jak w banku.
Komentujący: on data: 2014-01-22 | 17:00
Komentarz:
właśnie PO straciła mój głos !!!!
Komentujący: Peter data: 2014-01-22 | 16:57
Komentarz:
U nasz w Wałczu mundurówke płacą do końca tego tygodnia.
Komentujący: miki data: 2014-01-22 | 16:16
Komentarz:
do jan 12:59. jak se Pan rekę złamiesz w drodze do pracy to będzie miało związek ze służbą, a zwykła grypa czy angina ... zapomnij Pan o 100%
Komentujący: Mruk data: 2014-01-22 | 16:11
Komentarz:
Panowie, wiem,że nie w temacie - ale kiedy mundurówka ?
Komentujący: zbychu data: 2014-01-22 | 15:56
Komentarz:
Odchodzę mam MON głęboko w du........,,,,brak podwyżek ,zmieniają wszysto na gorsze,na misję też się nie wyjedzie-niech pracują młodzi
Komentujący: mark data: 2014-01-22 | 15:47
Komentarz:
W telewizji mówili chyba w poniedziałek
Komentujący: Stefan data: 2014-01-22 | 14:15
Komentarz:
A z skąd Pan wie Panie Piotrze że 80% wchodzi w lutym 2014?
Komentujący: data: 2014-01-22 | 13:29
Komentarz:
Przez paru ściemniaczy i palantów ucierpią wszyscy. Oszczędności mundurowe z zeszłego roku też szlag trafił, tylko natura podobno
Komentujący: jan data: 2014-01-22 | 12:59
Komentarz:
Ciekawe kto i w jaki sposób oceni czy choroba miała związek ze służbą czy nie? Kolejny bubel prawny.
Komentujący: jaś data: 2014-01-22 | 12:09
Komentarz:
Ten co pisze te bzdury chyba nie ma pojęcia o tym, że ciąża to ni e CHOROBA. A kiedy zostanie podana lista chorób 100% płatnych
Komentujący: x data: 2014-01-22 | 11:09
Komentarz:
A ja siedzę dalej lepsze 80%w mni ,niż 75% na emce
Komentujący: piotrek data: 2014-01-22 | 11:07
Komentarz:
Przepisy wchodzą od lutego 2014
Komentujący: bolek data: 2014-01-22 | 11:05
Komentarz:
Ja mam ich w dup....,chodzę na L4 i będę chodził.Za 5 dni pracy na lewo w cywilu mam 1800 zł + wypłata z mon.niech mi zabierają te 20% mam ich gdzieś. Moja JW jest ok 430 km od mojego miejsca zamieszkania -przynajmniej jestem częściej z rodziną no i oczywiście więcej zarobie. Także gońcie się.
Komentujący: misiek data: 2014-01-22 | 10:39
Komentarz:
Szkoda słów, bo stracą Ci najbardziej którzy najmniej chodzili na zwolnienia, a Ci którzy chodzili dużo to i tak będą chodzić , nic się nie zmieni..
Komentujący: data: 2014-01-22 | 10:23
Komentarz:
No i już straciliście sporą rzeszę wyborców
Komentujący: Stefan data: 2014-01-22 | 10:08
Komentarz:
Panowie, wiecie może od kiedy ta ustawa o L-4 wejdzie w życie??
Komentujący: aro data: 2014-01-22 | 10:06
Komentarz:
i co były instruktorku z Oszk i ty co sobie niedawno zęby wstawiłeś z izby chorych "tylko po"?
Komentujący: data: 2014-01-22 | 09:15
Komentarz:
Taki Policjant żołnierz, strażaki na służbie przeziębi się czy to jest związane ze służbą paranoja:)
Komentujący: logika data: 2014-01-22 | 08:29
Komentarz:
W naszym Kochanym Kraju zawsze wpadamy z skrajności w skrajność!!! Od wielkiego niedźwiedzia do wielkiego brata....
Komentujący: do scyzor data: 2014-01-22 | 07:55
Komentarz:
a która komisja orzeknie że jesteś niezdolny ???
Komentujący: saper data: 2014-01-22 | 06:58
Komentarz:
WYBORCY !! a tou macie Wasze podwyżki i L4: Pomimo haseł o oszczędności resort spraw wewnętrznych powołał do życia nową instytucję: Centrum Obsługi Projektów Europejskich. Roczny koszt to 4,7 miliona i miejsce pracy dla 31 urzędników - informuje portal dziennik.pl. Jak zauważają dziennikarze inauguracji urzędu nie towarzyszyła żadna konferencja prasowa, a do dziś trudno znaleźć na stronach resortu choćby wzmiankę. Jednak od pierwszego stycznia ma ona już dyrektora - pracującego wcześniej w ministerstwie administracji i cyfryzacji - a także urzędników, pracujących w kilku zespołach.
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-22 | 06:47
Komentarz:
Ci z odmrożonymi nogami na poligonie i zapaleniem płuc też dostaną 80% rozumiem że Państwo da na leczenie!
Komentujący: Valkyrie data: 2014-01-22 | 06:39
Komentarz:
Z tego co wiem to wojsko niema ubezpieczenia od Państwa więc i nie korzystają z pieniędzy publicznych. Każdy opłaca je prywatnie. Więc nie bardzo wiem jakim prawem Rząd sięga po ich kase! Do Premiera ! Zostaw nasz kraj w spokoju. Z mojej rodziny tracisz około 15 głosów! Mam nadzieje że dużo ludzi dołączy! Słuchajcie mundurowi Premier obiecał wam 2 część podwyżek w 2014 roku. Jak już wiecie jedyna kasa jaka będzie więcej to ta z waszego L4 na nagrody dla tych z wysokimi stopniami.
Komentujący: scyzor data: 2014-01-22 | 06:22
Komentarz:
"Zaproponował on wykreślenie z projektu przepisu, na mocy którego funkcjonariusze i żołnierze zawodowi - po 128 dniach przebywania na zwolnieniu chorobowym - mogliby zostać zwolnieni ze służby." No to się poprawi, bo teraz po trzech miesiącach nieprzerwanego zwolnienia żołnierz jest kierowany do wojskowej komisji lekarskiej i na podstawie jej orzeczenia może zostać zwolniony. Łaskawcy :(

Galerie

Najnowsza prezentacja Fundacji

Promocja WDWReklamaredakcja | regulamin | polityka prywatności | nasi partnerzy | reklama | multimedia | mapa serwisu

 

2008 Portal-mundurowy.pl
Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach "Funduszu dla Organizacji Pozarządowych".
 

Powered by CMS HYDRAportal 2