Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Menu

 

Współpraca

Banner Banner

 

2013-02-26

Logistyka w akcji


Szkolenie poligonowe to czas wytężonej pracy dla wszystkich żołnierzy 7 Brygady Obrony Wybrzeża. W szeregach „Niebieskich Beretów” są żołnierze, których służba - często niezauważana przez innych - wpływa na właściwe funkcjonowanie brygady, szczególnie w warunkach polowych.


Batalion logistyczny: zaopatrzeniowcy i remontowcy – to oni na poligon przyjeżdżają dużo wcześniej by przygotować obozowisko i oni –kiedy już wojsko wróci do garnizonu działają jako grupa likwidacyjna. Ich chleb powszedni to praktyczne wykonywanie zadań zaopatrzeniowych, ewakuacyjnych i remontowych. Na OC Głębokie zabezpieczają punkt żywienia, na którym w ramach szkolenia przygotowują posiłki dla 1500 żołnierzy. Organizują i zabezpieczają funkcjonowanie parku sprzętu technicznego oraz polowe punkty tankowania, a także zabezpieczają funkcjonowanie magazynów środków bojowych i amunicji. Żołnierze z drużyny ewakuacji zabezpieczają operacyjne transporty kołowe.


Jak powiedział podoficer sekcji operacyjnej S-3 sztabu blog st. sierż. Adam Kędzierski „na OC Głębokie w batalionie logistycznym jest siła ludzi i sprzętu”. W szkoleniu udział bierze 90 żołnierzy i 33 jednostki sprzętowe. Mobilny warsztat pojazdów kołowych i gąsiennicowych, warsztat spawalniczo-blacharski, warsztat naprawy sprzętu łączności, polowa stacja ładowania akumulatorów, warsztat obsługi i remontu sprzętu inż.-sap, wozy zabezpieczenia technicznego, cysterny dystrybutory 5W- to tylko część z wyprowadzanych na zajęcia pojazdów blog.


Ppłk Jacek Kabatek planując przedsięwzięcia do wykonania na poligonie tak wszystko zorganizował by żołnierze blog mogli z powodzeniem zaliczyć ocenę stopnia wyszkolenia drużyny. To zadanie wymaga szczególnego zaangażowania od wszystkich żołnierzy batalionu. Profesjonalizm żołnierzy można było obserwować podczas zajęć taktyczno-logistycznych na temat: „Wybór, zajmowanie i opuszczanie rejonu rozmieszczenia”. Zagadnienia jakie logistycy zrealizowali podczas zajęć to:

  •  wybór i zajęcie rejonu;
  •  rozmieszczenie pododdziału w terenie;
  •  organizacja zabezpieczenia bojowego;
  •  działanie po ogłoszeniu alarmu o skażeniach i alarmu powietrznego;
  •  opuszczanie rejonu;

Przed żołnierzami batalionu logistycznego jeszcze kilka ważnych zajęć w ramach „zimowej szkoły ognia”. Nie odpoczywają - dają z siebie wszystko. Bo jak mówi stare żołnierskie powiedzenie: logistyka to nie wszystko, ale wszystko bez logistyki jest niczym.


Tekst. kpt. Karolina Krzewina – Hyc

Zdjęcia kpt. Michał Pietrzak

drukujKomentujący: data: 2013-02-28 | 16:59
Komentarz:
"Mobilny warsztat pojazdów kołowych i gąsiennicowych, warsztat spawalniczo-blacharski, warsztat naprawy sprzętu łączności, polowa stacja ładowania akumulatorów, warsztat obsługi i remontu sprzętu inż.-sap, wozy zabezpieczenia technicznego," zapewne trzydziestoletnie a stacja ładowania na Starze 660 ?? Jeszce pozostaje kwestia faktycznego wyposażenia w narzędzia, urządzenia warsztatów.Ale remontowiec zawsze sobie poradzi, jak saper.

Galerie

Najnowsza prezentacja Fundacji

Promocja WDWReklamaredakcja | regulamin | polityka prywatności | nasi partnerzy | reklama | multimedia | mapa serwisu

 

2008 Portal-mundurowy.pl
Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach "Funduszu dla Organizacji Pozarządowych".
 

Powered by CMS HYDRAportal 2