Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Menu

 

Współpraca

Banner Banner

 

2012-04-16

Zgromadzenie Mężów Zaufania podoficerów zawodowych WL


Ustawa o weteranach działań poza granicami państwa, ustalenie Statutu Zgromadzenia Korpusu Podoficerów Zawodowych, reforma systemu emerytalnego służb mundurowych, klasy kwalifikacji, ścieżki rozwoju podoficerów oraz dodatki za długoletnią służbę – to główne tematy jakie poruszano na zgromadzeniu Mężów Zaufania Korpusu Podoficerów Zawodowych Wojsk Lądowych.

Spotkanie odbyło się 12 i 13 kwietnia 2012 roku w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu. W zgromadzeniu uczestniczyły następujące osoby: Dziekan Oficerów Wojsk Lądowych pułkownik Czesław Wieliczko, Szef Oddziału Wychowawczego Wojsk Lądowych pułkownik Longin Piórkowski, główny specjalista do spraw poszkodowanych w misjach pułkownik Krzysztof Gradys, Mąż Zaufania Korpusu Podoficerów Zawodowych Wojsk Lądowych starszy chorąży Piotr Maciejewski, Przewodniczący Kolegium Podoficerów Zawodowych chorąży sztabowy Grzegorz Marczewski, Mąż Zaufania Korpusu Podoficerów Zawodowych Sił Powietrznych chorąży sztabowy Janusz Nogaj, Mąż Zaufania Korpusu Podoficerów Zawodowych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych chorąży sztabowy Waldemar Kędziora, oraz Mężowie Zaufania podoficerów z jednostek wojskowych podległych Dowódcy Wojsk Lądowych.

Celem tego spotkania było przedstawienie Mężom Zaufania jednostek wojskowych podległych bezpośrednio Dowódcy Wojsk Lądowych informacji dotyczących zmian w przepisach prawnych, w odniesieniu do żołnierzy zawodowych, przekazanie informacji o bieżących problemach i zadaniach podejmowanych oraz nowo wprowadzanych dokumentach normatywnych w zakresie szeroko pojętych warunków pracy i służby żołnierzy zawodowych, w tym z przyjętymi założeniami profesjonalizacji SZ RP. Jednym z celów było także opracowanie i uchwalenie Statutu Zgromadzenia Korpusu Podoficerów Zawodowych, przedstawienie przez Mężów Zaufania problematyki zgłaszanej przez ogniwa przedstawicielskie jednostek i instytucji oraz wniosków wynikających z dotychczasowej działalności.
Rozpoczynając zgromadzenie Mąż Zaufania Korpusu Podoficerów Wojsk Lądowych starszy chorąży Piotr Maciejewski przedstawił sprawozdanie z prac zespołów do spraw rozwoju podoficerów i szeregowych, klas kwalifikacji, do spraw dodatków za długoletnią służbę oraz rolę i zadania mężów zaufania korpusu podoficerów w kontekście znowelizowanego rozporządzenia MON o organach przedstawicielskich żołnierzy zawodowych.

Pułkownik Krzysztof Gradys omówił główne założenia ustawy o weteranach działań poza granicami państwa, a później uczestnicy zgromadzenia ustalili ostateczną wersję Statutu Zgromadzenia Mężów Zaufania Podoficerów Zawodowych Wojsk Lądowych. Omówiono także wyzwania stojące przed Kolegium Mężów Zaufania Korpusu Podoficerów Zawodowych w kadencji 2012-2013 i aktualny stan ustaleń zespołu do spraw reformy systemu emerytalnego służb mundurowych, klas kwalifikacji i ścieżki rozwoju podoficerów zawodowych.

kpt. Krzysztof Baran

drukujKomentujący: Były już chorąży, później podoficer data: 2012-04-17 | 11:07
Komentarz:
Poprostu było w planie rocznym i musiało sie odbyć. Jak widać na stanowiskach ciągle te same osoby, które w zasadzie nic dla korpusu nie zrobiły. No, może dla siebie coś załatwiły?!
Komentujący: data: 2012-04-16 | 20:03
Komentarz:
Z tego artykułu nic nie wynika , może jakieś konkrety i odpowiedzi na cele zawarte w spotkaniu . Czy była tylko kawka i klepanie sie po plecach że jest dobrze. Pozdrawiam
Komentujący: data: 2012-04-16 | 16:30
Komentarz:
W Kielcach przestali płacić za klasy i jest spokój. Tak trzymać bando plecaków i podpierdalaczy z byłego CSnpSp.

Galerie

Najnowsza prezentacja Fundacji

Promocja WDWReklamaredakcja | regulamin | polityka prywatności | nasi partnerzy | reklama | multimedia | mapa serwisu

 

2008 Portal-mundurowy.pl
Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach "Funduszu dla Organizacji Pozarządowych".
 

Powered by CMS HYDRAportal 2