Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Menu

 

Współpraca

Banner Banner

 

2014-03-24

Król jest nagi ? Su-22 w polskim lotnictwie wojskowym

 


Samolot Su-22 w bieżącym roku obchodzi 30-lecie wprowadzenia do służby w polskim lotnictwie wojskowym. Jego kariera z biało-czerwoną szachownicą miała zakończyć się już wkrótce. Jeszcze na początku stycznia 2014 roku aktualne były plany resortu obrony dotyczące wycofania z końcem 2015 roku wszystkich 32 samolotów bojowych i szkolno-bojowych Su-22 znajdujących się na wyposażeniu 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. 12 lutego br. Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak odwiedził świdwińską bazę, a z jego ust padły ważne deklaracje. Po pierwsze – Świdwin będzie istotną bazą dla polskiego lotnictwa wojskowego, po drugie sam Su-22 pozostanie w służbie na kolejne trzy, a może nawet dziesięć lat. Ta ostatnia kwestia ma być w dalszym ciągu przedmiotem analiz w MON.

Pozostawiamy w służbie samolot o znikomym potencjale bojowym, ale ciągle przydatny w codziennym zabezpieczeniu funkcjonowania Sił Zbrojnych, potrzebny także politykom dbającym o swoich lokalnych wyborców.

Źródła: www.dziennikzbrojny.pl

Więcej >>>


http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,2,4,6587,armie-swiata,wojsko-polskie,krol-jest-nagi-su-22-w-polskim-lotnictwie-wojskowym
 

drukujKomentujący: nie lotnik data: 2014-03-24 | 22:22
Komentarz:
"Su-22 pozostanie w służbie na kolejne trzy, a może nawet dziesięć lat." no przecież tu kogoś POj....macie pilotów za samob.... ??

Galerie

Najnowsza prezentacja Fundacji

Promocja WDWReklamaredakcja | regulamin | polityka prywatności | nasi partnerzy | reklama | multimedia | mapa serwisu

 

2008 Portal-mundurowy.pl
Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach "Funduszu dla Organizacji Pozarządowych".
 

Powered by CMS HYDRAportal 2